چرا گلدن اپال؟

ظروف تولید شده در شرکت آریا زرین بلورین با نام تجاری Golden Opal گلدن اپال با برخورداری از فناوری متخصصین فرانسوی و ایرانی در سال ۱۳۹۹ وارد بازارهای ایران و جهان شد. ظروف Golden Opal گلدن اپال با به کارگیری تکنولوژی روز دنیا توانسته است با حضور کوتاه اما پرقدرت، رقیب جدی ای برای رقبای داخلی و خارجی خود باشد. ظروف Golden Opal گلدن اپال تهیه شده از بهترین مواد اولیه و فناوری با ظرافت، زیبایی و کیفیتی مطلوب باعث توجه مصرف کنندگان ایرانی و خارجی شده است و این حسن انتخاب مشتریان انگیزه ای برای ارتقای مداوم تولید شده است.

تاریخچه و معرفی شرکت آریا زرین بلورین :

ظروف اپال برای اولین بار در قرن شانزدهم در شهر ونیز ایتالیا شناخته شد و بعدها در قرن نوزدهم توسط شرکتی فرانسوی با نام آرک (ARC) به تولید انبوه رسید ، بیشتر مردم ظروف اپال را ظروف آرکوپال مینامند زیرا شرکت فرانسوی آرک ( اولین شرکت رسمی که این ظروف را به ثبت رساند) ، محصولات خود را با نام تجاری آرکوپال به بازار جهانی عرضه نمود.

ظروف اپال یا ظروف آرکوپال ظروفی هستند که مواد اولیه تشکیل دهنده آنها تلفیقی از مواد تشکیل دهنده شیشه و چینی است ، که البته به دلیل ظریف تر بودن ، نسبت به چینی وزن کمتری دارد و نسبت به شیشه زیباتر بوده و خاصیت نشکن دارد ، بطور ساده و غیر تخصصی می توان گفت جنس اپال ۶۰ درصد از مواد تشکیل دهنده شیشه و ۳۰ درصد از مواد تشکیل دهنده چینی و ۱۰ درصد آن از سایر مواد معدنی تشکیل شده است که این مواد در دمای بین ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ درجه سانتی گراد ذوب می شوند سپس با استفاده از سیستم گریزاز مرکز به شکل ظرف مورد نظر در می آیند ، در مرحله بعدی تولید ظروف اپال عملیات حرارتی دیگری روی آنها انجام میشود که آنیل نام دارد و ظروف را در مقابل حرارت مقاوم میکند تا ظروف ، نشکن و قابل استفاده در ماکروویو شوند و درهمین مرحله قبل از آنیل است که نقش ها روی سطح ظروف قرار می گیرند و پخته می شوند تا ثابت بمانند.

از قدیم تا به امروز ظروف اپال در ایران محبوبیت زیادی پیدا کرده است ، در حال حاضر این ظروف به دلیل استحکام زیاد ، سبکی و سهولت در پذیرایی و شستشو ، شفافیت و قابل استفاده بودن در ماشین ظرفشویی و مایکروویو، نه تنها به عنوان ظروف اصلی پذیرایی استفاده می شوند ، بلکه یکی از پر طرفدارترین محصولات در ظروف سرو و پذیرایی وغذاخوری به شمار می آیند .

با پیشرفت تکنولوژی و انتقال اطلاعات ، ساخت این نوع ظروف در کشورمان ایران با استقبال بیشتر مصرف کنندگان روبرو شده است ، موسسان و مدیران شرکت آریا زرین بلورین با سوابق درخشان و تجربه سال ها همکاری نزدیک و موثر با شرکت های تولید کننده اروپایی و آمریکایی که دارنده ی برندهای معتبر و صاحب نام بین المللی هستند ، خدمات شایانی به صنعت شیشه ، بلور و اپال در کشور نمودند .

حاصل این تجربه ارزشمند و سال ها ارتباط تجاری و فنی نزدیک با مهندسین و طراحان اروپایی منجر به جلب نظر مساعد آنها برای مشارکت در پروژه عظیم احداث کارخانجات این شرکت در ایران بعنوان بزرگترین بازار مصرف ظروف اپال در خاورمیانه گردید .

فازاول این همکاری شامل انتخاب جدیدترین ماشین آلات پیشرفته و بروزترین تکنولوژی جهت تولید محصولات اپال با استفاده از دانش فنی و تجربیات کارشناسان ایتالیایی – فرانسوی در ابتدای سال ۲۰۲۰ مورد بهره برداری قرار گرفت.

تولید و ارایه بهترین محصول با بالاترین کیفیت و منطبق بر استانداردهای جهانی از جمله اهداف مهم و اصلی مدیران شرکت و شرکای اروپایی می باشد.